Wędrówki z pupilem – Turystyczna Książeczka Pupila

Chyba każdy z nas lubi spędzać czas na łonie natury, niezależnie od pory roku. Chodzimy sami, z przyjaciółmi, rodziną lub z naszym ukochanym pupilem. Każda aktywność fizyczna jest pożądana, poczynając od krótkiego spaceru po przejście trudnego szlaku górskiego.

Bardzo często naszymi kompanami są psiaki, które na równi z nami przemierzają kilometry niezależnie od warunków terenowych i pogodowych. Stowarzyszenie Pro Vistula z Bielska-Białej zauważyło właśnie to zjawisko i przygotowało dla naszych pupili Turystyczną Książeczkę Pupila. Jest to mała, bardzo poręczna książeczka, łatwa do schowania do plecaka, torby czy chociażby do kieszeni spodni. W Książeczce można zapisywać miejsca, w których byliśmy razem z naszym pupilem, wklejać zdjęcia, wbijać pieczątki czy przykleić naklejki. W zasadzie możliwości są nieograniczone.

 

Celem naszego projektu, zgodnie z naszą działalnością statutową, jest promocja walorów turystycznych Polski i zachęcanie ludzi do aktywnego spędzania czasu. Zaobserwowaliśmy, że bardzo często motywatorami do ruszenia się z domu są nasi pupile. Chcąc wykorzystać to zjawisko postanowiliśmy jeszcze bardziej zmotywować opiekunów pupili do odwiedzania ciekawych i atrakcyjnych zakątków naszego kraju – mówi Małgorzata Trojanek-Zera pomysłodawca i wiceprezes Stowarzyszenia Pro Vistula – W związku z tym, powstała koncepcja wydania Turystycznej Książeczki Pupila, dedykowanej naszym kochanym zwierzakom, które przemierzają z nami tysiące kilometrów podczas swojego życia u naszego boku. Dlaczego nie zapisywać ich osiągnięć czyli zdobycia górskiego szczytu, odbytych wycieczek krajoznawczych czy też opłynięcie jeziora na żaglówce lub odwiedzenia jakieś atrakcji turystycznej np. zwiedzenia ruin zamku? Odbiorcą naszego projektu są przede wszystkim właściciele psów, którzy bardzo aktywnie spędzają czas ze swoim pupilem, ale również ci, którzy wybierają się na wycieczki i zwiedzanie atrakcji turystycznych okazjonalnie. Jednym słowem ta Książeczka Turystyczna Pupila jest dla każdego.

Jest to bardzo dobry pomysł do tego, aby zachować wspomnienia ze wspólnych wycieczek na lata.

Aby projekt mógł w pełni ujrzeć światło dzienne, musi uzyskać finansowanie. Stowarzyszenie Pro Vistula, aby zebrać wymaganą ilość pieniędzy uruchomiło zbiórkę na portalu PolakPotrafi.pl, za pomocą którego można wesprzeć projekt. Poniżej zamieszczamy bezpośredni link do zbiórki.

https://polakpotrafi.pl/projekt/turystyczna-ksiazeczka-pupila

Zachęcamy wszystkich do poświęcenia kilku minut i zapoznania się ze szczegółami oraz oczywiście wsparcia finansowego.

Aktualne informacje o projekcie znajdują się na dedykowanym profilu społecznościowym TurystycznaKsiazeczkaPupila

 

Artykuł sponsorowany