wakacje-2019-first-minute-trendy-inspiracje

Gdzie na wakacje w 2019 roku

Jedni kochają zimę i w pełni korzystają z uroków śnieżnego szaleństwa, inni z utęsknieniem wyczekują dłuższych i cieplejszych dni. Niezależnie od tego, którym typem człowieka jesteś, nic nie stoi na przeszkodzie, byś zaczął planować wakacje 2019 już dziś!

 

Wakacje 2019 | TERMINY

Nie od dziś wiadomo, że najpopularniejsze terminy w jakich Polacy planują swoje wyjazdy to lipiec i sierpień. Jednak z analiz wynika, że podróżnicze nawyki powoli ulegają zmianom i nie dość, że decydujemy się także na wycieczki w mniej popularne miejsca, to podróżujemy znacznie chętniej i częściej. Termin wakacji często determinuje praca jaką wykonujemy. Niezależnie od pory roku w każdym miejscu – czy to w pięknych Beskidach, czy w gorącym Egipcie – możemy znaleźć ciekawe oferty i niezapomniane atrakcje.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019

Orle gniazdo w szczyrku beskidy

Wakacje 2019 | TRENDY

Jednym z bezkonkurencyjnych wakacyjnych hitów wśród Polaków od lat jest Chorwacja. Pod wieloma względami to bardzo atrakcyjny kraj, do którego większość z nas może dojechać samochodem.

W 2019 roku popularnym kierunkiem może okazać się Grecja! To kraj zarówno dla osób, których celem jest odpoczynek w pięknych kurortach, amatorów fotografowania zamieszczających zdjęcia w serwisach społecznościowych takich jak instagram oraz dla miłośników historii. Wakacje w Grecji można zacząć planować już teraz korzystając z ofert biur podróży lub samodzielnie – tanie loty do Aten znajdziemy już za 89 PLN.

wakacje-2019-grecja-santorini

Popularność zdobywa także Jordania, stając się konkurencją dla wiodącego prym Izraela. Wycieczka do zjawiskowej Petry oraz kąpiel w Morzu Martwym to marzenie niejednego turysty. Należy jednak pamiętać, że decydując się na taki wyjazd należy posiadać ważny paszport oraz przygotować się na uiszczenie opłaty za wizę wynoszącą około 25 EURO. Darmowa wiza do Jordanii także jest dostępna – w ciągu 48 h od przyjazdu do Jordanii należy zgłosić się do Aqaba Special Economic Zone Authority (ASEZA) Wisa Office w Akabie.

wakacje-2019-jordania-petra-wycieczki

Wakacje 2019 | POGODA

Aspektem odkrywającym znaczącą rolę podczas wyboru wakacyjnej destynacji jest również pogoda. Nie trzeba jednak daleko szukać, ponieważ ostatnie lata w Polsce pokazują, że spędzenie wakacji bez wyjeżdżania za granicę również może być przyjemne.

Idealnym kierunkiem dla fanów aktywności stają Beskidy. Mniej zatłoczone niż popularne Tatry, a jednak równie piękne.

Zarezerwuj hotel na wakacje 2019 w Beskidzie Śląskim!

Booking.com

Widoki i przepełnione zielenią szlaki turystyczne mogą okazać się hitem tego roku. W miejscowości takiej jak Szczyrk znajdziemy zarówno szlaki piesze, jak i szlaki rowerowe. A jeśli mimo przyrzeczeń pogoda w Szczyrku nie pozwoli na wyjście w góry, warto odwiedzić atrakcje takie jak Sanktuarium Matki Boskiej na Górce, klimatyczne restauracje czy np. teatr w Bielsku-Białej.

SZLAKI TURYSTYCZNE BESKIDY

CKiR Orle Gniazdo w Szczyrku

sanktuarium-kosciol-szczyrk