korki w bielsku bialej

Utrudnienia w ruchu w związku z bielskim etapem 76. Tour de Pologne

7 sierpnia ulicami Bielska-Białej przejadą kolarze biorący udział w najpopularniejszym rajdzie rowerowym w Polsce. Meta V odcinka 76. Tour de Pologne ostanie zorganizowana na wysokości terenów ZIAD przy al. Armii Krajowej. Przejazd kolumny reklamowej i kolarzy na terenie Bielska-Białej w ramach wyścigu przewiduje się pomiędzy godzinami 15:40 – 16:40).

 

W związku z tym Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej informuje

7 sierpnia od godz. 11:00 do godz. 17:00 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na ulicach: Górska, Żywiecka, Przędzalnicza, ks. Jana Kusia, Partyzantów, al. gen. Władysława Andersa, al. Armii Krajowej, Karbowa, Kolista.

Uwaga!
W dniu 7.08.2019 r. nastąpi całkowite zamknięcie ruchu na następujących odcinkach al. Armii Krajowej:

  • od godziny 4:30 – 6:00 odcinek od skrzyżowania z ul. św. Andrzeja Boboli do ul. Gościnnej;
  • od godziny 4:30 – 22:00 na odcinku od ronda (skrzyżowanie z ul. Gościnną) do ronda (skrzyżowanie z ul. Karbową).
  • Ponadto ulice: Gościnna, Karbowa, Kolista (od ul. Karbowej do ulicy Gościnnej) będą zamknięte dla ruchu pojazdów pomiędzy godzinami 11:00 – 17:00.

W związku z powyższym wjazd na parkingi przy ul. Karbowej możliwy będzie do godz. 11:00 ulicami Kolistą i Karpacką.
Policjanci oraz służby organizatora, w celu zapewniania bezkolizyjnego przejazdu peletonu, będą porządkować ruch pieszy i kołowy. Podany czas utrudnień ze względu na specyfikę imprezy (dynamicznie przemieszczający się peleton) może ulec zmianie. Całkowite zamknięcie trasy przejazdu (poprzeczne oraz podłużne w stronę kolumny kolarskiej) nastąpi na około 1 godzinę przed przejazdem pilota głównego wyścigu. Policja zastrzega możliwość wcześniejszego zamknięcia ruchu z uwagi na zachowanie bezpieczeństwa uczestników Tour de Pologne.
W zakresie komunikacji publicznej informujemy, że autobusy obsługujące linie krzyżujące się z trasą wyścigu będą kursować bez zmian do momentu całkowitego ich zamknięcia przez Policję. W momencie zatrzymania autobusów, dopuszcza się opuszczenie ich przez pasażerów lub oczekiwanie na kontynuację jazdy. Linie komunikacyjne, których trasa częściowo pokrywa się z przejazdem wyścigu kolarskiego na czas wyłączenia z ruchu poszczególnych ulic będą skrócone do przystanków na których istnieje możliwość zawrócenia i wykonania kursu powrotnego.
Szczegółowe informacje można uzyskać poniżej:
MZK_TDP_2019.pdf
oraz w dniu wyścigu pod numerem telefonu dyspozytora MZK 33 814 34 09.

Prosimy aby korzystanie z wymienionych dróg w podanych godzinach utrudnień ograniczyć do niezbędnego minimum wybierając trasy alternatywne.

Zarówno do zmotoryzowanych, jak i pieszych uczestników ruchu drogowego apelujemy o ostrożność, wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy i służb porządkowych.

Za wszelkie niedogodności związane z organizacją mety 76. Tour de Pologne w Bielsku-Białej przepraszamy.
Więcej informacji na temat wyścigu: www.tourdepologne.pl.

Źródło informacji: mzd.bielsko.pl

76. Tour de Pologne

76. Tour de Pologne | Bielsko-Biała 2019

mini 76. Tour de Pologne

Tego dnia, równolegle do dużego Tour de Pologne, dla dzieci i młodzieży zorganizowany zostanie Mini Tour de Pologne pod nazwą Kinder+Sport, którego pętla o długości 4,6km prowadzić będzie ulicami: al. Armii Krajowej, Karbową, Kolistą i Gościnną.

Mini Tour de Pologne Bielsko-Biała 2019