„Tydzień Przedsiębiorcy”w bielskim ZUS

Trwa „Tydzień Przedsiębiorcy”w bielskim ZUS

W dniach 23 – 27 września 2019 r. w placówkach ZUS odbywa się „Tydzień Przedsiębiorcy”. Hasłem przewodnim przedsięwzięcia jest „Zatrudniam legalnie – pracuję legalnie”.

Podczas Tygodnia Przedsiębiorcy placówki ZUS promować  będą legalne formy zatrudniania pracowników oraz korzyści z tym związane.
Tydzień Przedsiębiorcy to cykliczna akcja skierowana do osób prowadzących własne firmy, do kadrowych, księgowych, ale też do tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z własnym biznesem.
Część zagadnień dotyczyć będzie zatrudniania cudzoziemców, rozliczania za nich składek, a także uprawnień do świadczeń z ubezpieczeń społecznych. Dlatego organizatorzy zapraszają do udziału w przedsięwzięciu nie tylko firmy, które zatrudniają osoby z zagranicy, bądź zamierzają je zatrudnić, ale także obcokrajowców, którzy podjęli pracę w regionie Bielska-Białej.
Temat jest o tyle istotny, że obecnie na terenie oddziału ZUS w Bielsku-Białej zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych jest 9,2 tys. cudzoziemców.
Jednym z tematów szkoleń będzie delegowanie pracowników do pracy za granicą. – To ważne informacje zwłaszcza dla pracodawców, którzy wysyłają swoich pracowników do pracy w innym kraju. Eksperci ZUS opowiedzą jakie warunki należy spełnić, by skorzystać z delegowania pracowników i uniknąć podwójnego opłacania składek na ubezpieczenia społeczne – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.
tydzien przedsiebiorcy zus 2019

Źródło: https://www.kozy.pl/-„tydzien-przedsiebiorcy”w-bielskim-zus/aktualnosci/1663.html