wydarzenia-w-beskidach

Najważniejsze wydarzenia w Beskidach

Wbrew pozorom Beskidy to miejsce, w którym bardzo dużo się dzieje. Zimą królują tu sporty zimowe takie jak jazda na nartach czy chodzenie na biegówkach, by latem ustąpić na rzecz wydarzeń kulturalnych takich jak Dożynki czy TKB.

 

Wydarzenia w Beskidach

W sezonie letnim w Beskidach można liczyć na dużą różnorodność imprez – zarówno kulturalnych, jak i sportowych. Wydarzenia w Beskidach skierowane są do szerokiego grona osób, co niewątpliwie jest zaletą, dzięki której miasta takie jak Szczyrk, Wisła, Ustroń czy Istebna każdego roku odwiedzają rzesze turystów. Wakacje w Beskidach to popularny kierunek dla wielu osób planujących swój letni wypoczynek, ze względu na mnogość szlaków turystycznych oraz atrakcji dla całych rodzin.

Wydarzenia zasługujące na wyróżnienie to przede wszystkim:

  • Otwarcie Sezonu Uzdrowiskowego w Ustroniu, któremu towarzyszą liczne atrakcje i koncerty.
OTWARCIE SEZONU UZDROWISKOWEGO
  • Tydzień Kultury Beskidzkiej – impreza o charakterze folklorystycznym uważana za największą w kraju i jedną z największych tego typu na świecie.
TYDZIEŃ KULTURY BESKIDZKIEJ
  • Dożynki – obchodzone w sierpniu lub wrześniu Święto Plonów połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych.

To oczywiście nie wszystkie wydarzenia mające miejsce w Beskidach. Nawet, jeśli masz już plany na wakacje 2019 pamiętaj, że w góry możesz wybrać choćby na szybki weekend!