meskie granie w zywcu koncert finalowy 2019

Męskie Granie 2019

Męskie Granie to kultowa już, ogólnopolska trasa koncertowa, której każdego roku wyczekują wszyscy fani polskiej muzyki. Jej inicjatorem i pomysłodawcą jest marka Żywiec.

Męskie Granie zadebiutowało w kalendarzu polskich imprez w 2010 roku. „Celem projektu jest zaprezentowanie twórczego oblicza polskiej sceny muzycznej i zachęcenie słuchaczy do muzycznych eksperymentów” – czytamy na jednej ze stron.

W ramach trasy Męskiego Grania w wielu miastach polski – praktycznie przez całe wakacje – odbywają się koncerty. Projekt angażuje artystów specjalizujących się w różnych gatunkach muzycznych, stwarza także możliwości dla zupełnie nowych zespołów stawiających dopiero pierwsze kroki na rynku. Każdy koncert trasy jest inny, dlatego wielu ludzi jest w stanie pojechać na koncert specjalnie do Poznania, zamiast skusić się na koncert np. w Krakowie, w którym mieszka.

Każda impreza ma swój hymn, którego celem jest promowanie imprezy. Pierwszym hymnem Męskiego Grania 2010 była kompozycja zatytułowana „Wszyscy muzycy to wojownicy”. Popularność zyskał hymn z 2014 roku – „Elektryczny” – w wykonaniu m.in. Dawida Podsiadło oraz Brodki oraz hymn 2016 – „Wataha” – również w wykonaniu Podsiadło, O.S.T.R. oraz Organka. Niekwestionowanym hitem stał się przebój Męskiego Grania 2018 – „Początek” – który nadal rozbrzmiewa w rozgłośniach radiowych w całym kraju.

Trasa Męskiego Grania 2019

13 lipca po raz dziesiąty ruszy trasa Męskie Granie. Pierwszy koncert odbędzie się w Poznaniu w Cytadeli. Tydzień później, 20 lipca, projekt zagra w Krakowie – w nowej lokalizacji – w Muzeum Lotnictwa. 27lipca doskonałej polskiej muzyki będzie można posłuchać w Parku Kolibki w Gdyni, 3 sierpnia we Wrocławiu, również w nowej lokalizacji – na torze Partynice, 10 sierpnia w Strefie Kultury w Katowicach, a 17 sierpnia na warszawskim Służewcu (nowa lokalizacja). Finałowy koncert, zgodnie z tradycją, odbędzie się w żywieckim Amfiteatrze pod Grojcem, 24 sierpnia.

  • Poznań, Cytadela, 13 lipca
  • Kraków, Muzeum Lotnictwa, 20 lipca
  • Gdynia, Park Kolibki, 27 lipca
  • Wrocław, Partynice, 3 sierpnia
  • Katowice, Strefa Kultury, 10 sierpnia
  • Warszawa, Służewiec, 17 sierpnia
  • Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem, 24 sierpnia – Kliknij tutaj

Bilety Męskie Granie 2019

Przedsprzedaż biletów na wydarzenie wystartuje 7 maja o godzinie 12.00 . Będą one dostępne w cenie 149 zł na eBilet.pl oraz Eventim.pl. Wszystkie bilety będą imienne, a jedna osoba będzie mogła kupić maksymalnie cztery.

 

Już dziś sprawdź propozycje noclegów w miastach,
w których zagra Męskie Granie!

Booking.com

 

Męskie Granie 2019 | FINAŁ

Męskie Granie Young – nowa propozycja w 2019!