Mapy turystyczne i plany miast w pigułce

Mapy turystyczne i plany miast – każdy z nas jest świadomy ich funkcjonalności i użyteczności. Pewnym jest przecież, że bez map nasze życie mogłoby być o wiele trudniejsze.

mapy turystyczne marrob studio

Każdego dnia ludzie na całym świecie korzystają z usług lokalizacyjnych pozwalających na dotarcie do konkretnego miejsca, chcąc odszukać firmę, do której właśnie zmierzają lub wybierając dogodną ścieżkę na szlaku turystycznym.
Choć wydaje się, że współczesność wykreśliła z listy konieczność stosowania map papierowych, nie bagatelizujmy ich funkcjonalności. Nigdy nie wiemy, kiedy rozładuje się bateria w telefonie lub GPS zgubi sygnał. Przez stulecia to mapy papierowe wskazywały drogę, ukształtowanie terenu, przebieg szlaków czy nazwy ulic. Aktualnie mapy pełnią jednak jeszcze jedną funkcję – reklamową. Wydawnictwo Marrob Studio pokaże nam, jak w maksymalny sposób łączyć wszystkie funkcjonalności map.

mapy turystyczne marrob studio - beskidy
Papierowe mapy turystyczne – Realizacja Marrob Studio

Gdzie znajduje się firma?

Każdy, kto zajmuje się prowadzeniem biznesu wie, jak ważną rolę odgrywa promowanie marki, budowanie wizerunku oraz, jeśli prowadzimy hotel, restaurację czy wyciąg narciarski – bezproblemowe zlokalizowanie naszej firmy przez potencjalnego Klienta.
Nie bez powodu popularnym trendem staje się zamieszczanie na stronach internetowych mapy z uwzględnieniem dokładnego adresu. Stawiając na ten krok należy pamiętać o tym, by stosowana przez nas mapa była czytelna i stosowana zgodnie z zaleceniami firmy dostarczającej usługę.

Ciekawym i jak dotąd rzadko stosowanym rozwiązaniem jest naniesienie na mapę charakterystycznej dla danej branży kolorowe pinezki z lokalizacją i opisem. Co ciekawe, to uniwersalne rozwiązanie dla każdego. W ten sposób można wyróżnić zarówno prywatne przedsiębiorstwo, jak i szkołę, urząd czy inną placówkę. By firma była jeszcze bardziej widoczna, dodatkowo należy pamiętać o odpowiedniej reklamie. Jeśli zależy nam na utrwaleniu w świadomości klientów naszej lokalizacji, możemy spróbować reklamy za pomocą pinezki na mapie zamieszczonej w Mapie & Katalogu Firm na lokalnym portalu.

Mapa Wydarzeń Beskidy
Mapa Wydarzeń – Realizacja Marrob Studio

Wyjątkowa strona internetowa

Czasem zwyczajna mapa zamieszczona na stronie może nie wystarczyć. Przecież najpierw potencjalny Klient musi w ogóle trafić do naszej witryny. Poza rzetelnymi informacjami, danymi kontaktowymi, cennikiem czy realizacjami strona internetowa może mieć w zanadrzu jeszcze kilka ciekawostek, które działają zachęcająco, budując tym samym ruch w witrynie. Poza przekierowaniem ze wspomnianej wyżej pinezki zamieszczonej na Mapie & Katalogu Firm, interesującym narzędziem okazać się promowanie firmy za pośrednictwem szlaków turystycznych.
Jeśli firma znajduje się w ciekawym miejscu, bogatym w atrakcje przyrodnicze lub kulturalne, może warto zastanowić się, czy, tak jak do przysłowiowego Rzymu – wszystkie drogi nie prowadzą właśnie do naszej firmy. Szlaki turystyczne wokół obiektu, czy to noclegowego, czy gastronomicznego mogą okazać się strzałem w dziesiątkę! Szlaki turystyczne nie muszą kojarzyć się tylko ze szlakami górskimi. Równie dobrze mogą to być trasy rowerowe, rolkowe, skiturowe czy nordic walking. Wystarczy odrobina kreatywności, a nasz obiekt zyska na popularności. Interaktywne mapy turystyczny to zdecydowanie forma reklamy, którą warto rozważyć.

SZLAKI TURYSTYCZNE WOKÓŁ OBIEKTU

szlaki turystyczne wokół ckir orle gniazdo
Szlaki turystyczne wokół CKiR Orle Gniazdo – Realizacja Marrob Studio

Reklama na planie miasta i papierowej mapie turystycznej

Oznaczenie firmy na planie miasta lub papierowej mapie turystyczne może być rozwiązaniem dla tych, którzy sceptycznie podchodzą do reklamy internetowej, ale w prężny sposób chcą pomóc Klientom w odnalezieniu firmy. Choć oczywiście to funkcjonalne rozwiązanie można stosować równocześnie w wersji papierowej, jak i elektronicznej.

Zamieszczenie na planie miasta reklamy w formie wizytówki pozwoli na dotarcie reklamy do różnych firm i instytucji, w których mogą znajdować się osoby zainteresowane oferowanymi przez nas usługami. Reklama na papierowej mapce turystycznej będzie towarzyszyć wszystkim fanom pieszych wędrówek.

marrob studio mapy turystyczne i szlaki turystyczne
Papierowe mapa turystyczna – Realizacja Marrob Studio

Przyszłość reklamy na mapach!

Niezależnie od tego, jaką wersję mapy wybierzemy – papierową, interaktywną, taką z kolorową pinezką czy z wielkoformatowym planem miasta – w przypadku większości firm mapa może być bardzo pomocnym elementem strategii marketingowej.

Marrob Studio – Innowacyjne Wydawnictwo 4.0 – bazujące na osiągnięciach takich jak sieci biznesowe czy internet rzeczy, wyznające zasadę Author First.

Marrob Studio