Szlaki turystyczne w Beskidach wokół CKiR Orle Gniazdo

Szlak spacerowy #4

Niebieska ścieżka spacerowa (miejska): Orle Gniazdo – Szczyrk Biła (skrzyż. ul. Jagodowa – ul. Jeżynowa) – Przełęcz Karkoszczonka – ul. Widokowa (Grapa) – ul. Myśliwska – ul. Lipowa – ul. Beskidzka – IT Szczyrk – ul. Turystyczna – Orle Gniazdo

Widok na Skrzyczne w Szczyrku

Przejście miejską, niebieską ścieżką spacerową rozpoczynamy przy CKiR Orle Gniazdo.

Drogą św. Jakuba kierujemy się do przystanku Szczyrk Biła. Pierwszą atrakcją, którą spotykamy na szlaku jest położone tuż obok Orlego Gniazda Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski, potocznie zwane Sanktuarium „Na Górce”. W pobliżu znajduje się również Salezjański Dom Młodzieżowy.

Gdy dojdziemy do skrzyżowania ulic Jagodowej i Jeżynowej oraz przystanku Szczyrk Biła, skręcamy w prawo w ul. Jagodową i kontynuujemy wędrówkę szlakiem św. Jakuba. Przechodząc obok górskiego schroniska turystycznego Chata Wuja Toma docieramy do Przełęczy Karkoszczonka.

Chata Wuja Toma w Szczyrku

Tam skręcamy w lewo i niebieskim szlakiem wyruszamy na Beskid. Na skrzyżowaniu szlaków nadal trzymając się niebieskiego szlaku docieramy na Osiedle Migdalskie i schodzimy ul. Widokową.

Do Szczyrku Centrum wracamy kolejno ulicami: Salmopolską, Myśliwską, Sosnową, Wierzbową, Świerkową, Akacjową, Modrzewiową i Myśliwską, mijając po drodze atrakcje takie jak:

  • Bator Art Gallery – największą na południu Polski prywatną galerię sztuki współczesnej,
  • BeskidartS,
  • oraz Kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła.

Centrum Szczyrku

Idąc dalej ul. Beskidzką docieramy do Informacji Turystycznej. Mijamy ją, skręcamy w lewo i niebieskim szlakiem prowadzącym ul. Turystyczną i docieramy do CKiR Orle Gniazdo.

 

Nawigowanie trasą możliwe w aplikacji traseo.pl.