lesny park niespodzianek ustron

Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu

Leśny Park Niespodzianek znajduje się na stoku Równicy w Ustroniu. Miejsce to jest swoistym parkiem zoologicznym, w którym można bezpośrednio obcować ze zwierzętami karmiąc je (specjalnie przygotowaną karmą zakupioną przy wejściu), a nawet głaszcząc. Po parku swobodnie poruszają się głównie muflony, daniele i lamy.

 

Leśny Park Niespodzianek

Leśny Park Niespodzianek to bardzo duża atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W zagrodach możemy zobaczyć m.in.: żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki czy jenoty. Nasze serca za każdym razem skradają świnki wietnamskie zwisłobrzuche. Największymi atrakcjami parku są sokolarnia i sowiarnia, gdzie o wyznaczonych porach wykwalifikowani pracownicy prezentują ptaki drapieżne i sowy podczas ich lotów. 

Park położony jest w Ustroniu na zboczu góry Równicy, tak więc aby wszystko obejrzeć należy się trochę powspinać. Jednakże nie ma z tym żadnego problemu, ponieważ wszystkie ścieżki są szerokie i bardzo dobrze przygotowane, tak więc nawet przejście z wózkiem nie sprawia trudności.

Atrakcje dla dzieci

Na terenie Leśnego Parku Niespodzianek znajduje się też plac zabaw dla dzieci oraz miejsca, w których można kupić coś do jedzenia i picia.

To co dla najmłodszych może stanowić super atrakcję, oprócz karmienia zwierząt, to alejka, przy której umieszczone są domki z postaciami z 11 popularnych bajek m.in. Pszczółka Maja, Bolek i Lolek, Czerwony Kapturek, Kot w butach i inne. Po wciśnięciu odpowiedniego przycisku postacie zaczynają się poruszać a z głośników odtwarzana jest treść bajki. Mamy też przyjemność spotkać się z ogromnym dinozaurem.

Inna ze ścieżek została wyposażona w plansze edukacyjne i poglądowe z dziedziny fauny i flory, na końcu której znajduje się Centrum Przyrodniczo Leśne z eksponatami i multimedialnym wyposażeniem.

Źródło: VICTUMANIA.PL