Ładowanie Wydarzenia
 • « Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

  Andrzejki 2019

  29 listopada 2019 - 30 listopada 2019

  Darmowy
  andrzejki 2019 - imprezy andrzejkowe , wróżby

  Andrzejki to popularny w Polsce wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Andrzejki są ostatnią przed adwentem okazją do hucznych imprez. Z tej okazji nawet w szkołach podstawowych organizowane są dyskoteki dla młodzieży, podczas których przepowiadana jest przyszłość.

  W 2019 Andrzejki wypadają w piątek!

  Wróżby Andrzejkowe

  Jedną z najpopularniejszych Andrzejkowych wróżb jest lanie wosku przez dziurkę od klucza. Aby wykonać wróżbę potrzebna jest świeca, klucz oraz naczynie z zimną wodą. Po przelaniu wosku i jego zastygnięciu w naczyniu, poprzez rzucanie cienia na otrzymany z wosku kształt odczytujemy, co czeka nas w przyszłości.

  Kolejną popularną wróżbą jest układanie butów. By zabawa wzbudzała dreszczyk emocji musi wziąć w niej udział spore grono osób. Buty każdego z uczestników są przekładane gęsiego w kierunku drzwi, a osoba, której but jako pierwszy przekroczy próg pomieszczenia najszybciej weźmie ślub.

  Kolejną wróżbą lubianą szczególnie przez panie jest ta z kartką w kształcie serca i szpilką. Kartka o kształcie serca z wypisanymi imionami męskimi (lub żeńskimi), przebijana jest szpilką, która to wskaże imię przeznaczonej nam miłości.

  Andrzejki 2019 w beskidach

  Andrzejki w Beskidach

  Andrzejkowe imprezy to wydarzenia nie tylko dla nastolatków. Andrzejki to wspaniała okazja do zabawy – również dla dorosłych. W nocy z 29 na 30 listopada w wielu miejscowościach organizowane są przyjęcia związane nie tylko z wróżbami, ale także okazją do tańca i rozrywki. Także w Beskidach możemy znaleźć restauracje, które w swojej ofercie zawarły niesamowite imprezy Andrzejkowe.

 • Reklama

 • Szczegóły

  Start:
  29 listopada 2019
  Koniec:
  30 listopada 2019
  Koszt:
  Darmowy
  Wydarzenia - Kategorie:
  ,
  Wydarzenia Tagi:
  , , , , , ,

  Miejsce

  Polska
  Polska