Ładowanie Wydarzenia
  • « Wszystkie Wydarzenia

    • To wydarzenie minęło.

    Andrzejki 2019

    29 listopada 2019 - 30 listopada 2019

    Darmowy
    andrzejki 2019 - imprezy andrzejkowe , wróżby

    Andrzejki to popularny w Polsce wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Andrzejki są ostatnią przed adwentem okazją do hucznych imprez. Z tej okazji nawet w szkołach podstawowych organizowane są dyskoteki dla młodzieży, podczas których przepowiadana jest przyszłość.

    W 2019 Andrzejki wypadają w piątek!

    Wróżby Andrzejkowe

    Jedną z najpopularniejszych Andrzejkowych wróżb jest lanie wosku przez dziurkę od klucza. Aby wykonać wróżbę potrzebna jest świeca, klucz oraz naczynie z zimną wodą. Po przelaniu wosku i jego zastygnięciu w naczyniu, poprzez rzucanie cienia na otrzymany z wosku kształt odczytujemy, co czeka nas w przyszłości.

    Kolejną popularną wróżbą jest układanie butów. By zabawa wzbudzała dreszczyk emocji musi wziąć w niej udział spore grono osób. Buty każdego z uczestników są przekładane gęsiego w kierunku drzwi, a osoba, której but jako pierwszy przekroczy próg pomieszczenia najszybciej weźmie ślub.

    Kolejną wróżbą lubianą szczególnie przez panie jest ta z kartką w kształcie serca i szpilką. Kartka o kształcie serca z wypisanymi imionami męskimi (lub żeńskimi), przebijana jest szpilką, która to wskaże imię przeznaczonej nam miłości.

    Andrzejki 2019 w beskidach

    Andrzejki w Beskidach

    Andrzejkowe imprezy to wydarzenia nie tylko dla nastolatków. Andrzejki to wspaniała okazja do zabawy – również dla dorosłych. W nocy z 29 na 30 listopada w wielu miejscowościach organizowane są przyjęcia związane nie tylko z wróżbami, ale także okazją do tańca i rozrywki. Także w Beskidach możemy znaleźć restauracje, które w swojej ofercie zawarły niesamowite imprezy Andrzejkowe.

  • Reklama

  • Szczegóły

    Start:
    29 listopada 2019
    Koniec:
    30 listopada 2019
    Koszt:
    Darmowy
    Wydarzenia - Kategorie:
    ,
    Wydarzenia Tagi:
    , , , , , ,

    Miejsce

    Polska
    Polska