imprezy w beskidach 2019

Imprezy w Beskidach

Beskidy to idealne miejsce na ferie, majówkę, wakacje, weekend lub jednodniowy wypad. Beskid Śląski i Żywiecki to wspaniała destynacja nie tylko dla fanów aktywnego spędzania czasu, ale i dla tych, którzy cenią wydarzenia kulturalne, smaczną kuchnie i piękne widoki.

ustron widok foto miasto ustron
Foto: https://www.instagram.com/miasto.ustron/

Imprezy w Beskidach 2019

Od górskich maratonów, przez zawody MTB, po wernisaże i coroczne dożynki. Imprezy w Beskidach możemy podzielić na kilka kategorii, z których te główne to bez wątpienia imprezy sportowe i kulturalne ściśle związane z regionem. Dzięki temu każdy kto odwiedza miejscowości położone u podnóża Skrzycznego, Klimczoka czy Czantorii znajdzie atrakcje odpowiadające swoim potrzebom.

zawody-mtb-w-beskidach

Imprezy sportowe w Beskidach 2019

Góry to idealne miejsce na organizowanie różnego rodzaju zawodów sportowych zarówno latem, jak i zimą. Wydarzenia odbywające się w Szczyrku, Wiśle, Ustroniu czy Bielsku-Białej są skierowane do różnych grup osób, dlatego każdy znajdzie w górach coś dla siebie.
Zimą w Beskidach oczywiście królują narty. LOTOS CUP w Szczyrku, Puchar Reksia w Bielsku-Białej i Puchar Korony Czantorii w Ustroniu to tylko niektóre z zimowych imprez narciarskich w regionie.

Foto: https://www.instagram.com/miasto_szczyrk/

Okazuje się, że zima nie jest straszna także fanom innych sportów – w tym głównie biegów i jazdy na rowerze – bowiem Zamieć 24h na Skrzyczne oraz Beskidy FAT Bike Challenge cieszą się ogromną popularnością.Lato to czas dla wszystkich biegaczy! Ilość imprez biegowych w Beskidach jest tak ogromna, że nie sposób wymienić je wszystkie! Warto wspomnieć także o zawodach MTB oraz zawodach z cyklu Barbarian Race.

IMPREZY BIEGOWE BESKIDY

Zarezerwuj nocleg w Beskidach już dziś!

Booking.com

imprezy biegowe w gorach

Imprezy kulturalne w Beskidach 2019

Sporo osób uważa, że w górach poza tym, że jest ładnie, zupełnie nic się nie dzieje – nic bardziej mylnego! Będąc w Beskidach możemy uczestniczyć w różnego rodzaju wernisażach, koncertach oraz cyklicznych wydarzeniach regionalnych wzbudzających zachwyt zarówno w mieszkańcach regionu, jak i w turystach liczne odwiedzających te tereny. Najpopularniejszym wydarzeniem bez wątpienia jest Tydzień Kultury Beskidzkiej, który każdego roku tradycyjnie odbywa się na przełomie lipca i sierpnia.

56. Tydzień Kultury Beskidzkiej

Ciekawym pomysłem może być spędzenie w górach np. Walentynek, Dnia Kobiet, Halloween czy Festiwalu Kolorów.

festiwal kolorow na czantorii foto miasto ustron
Foto: https://www.instagram.com/miasto.ustron/

W Beskidach organizowane są także wydarzenia, które łączą w sobie zarówno sport, jak i występny gwiazd, tak jak np. Winter Game Szczyrk czy Rajd Chłopski w Rajczy.

 

O tym, jak spędzać czas w Beskidach przeczytasz również tutaj:

Beskid Śląski | Atrakcje