Ferie zimowe śląsk 2019

Ferie zimowe w górach

Ferie zimowe 2019 to czas na który z utęsknieniem czeka każdy, nie tylko dzieci. Choć przerwa wakacyjna w szkołach jest czterokrotnie dłuższa, to okres ferii zimowych dla wielu z nas jest bardziej intensywny. Mimo, że często jesteśmy większymi fanami lata niż zimy, miłośników białego szaleństwa w naszym kraju również nie brakuje. Dlatego jeśli myślimy o feriach nasze skojarzenia wędrują od razu w stronę ośnieżonych stoków gór i tras narciarskich.

 

Terminy ferii

W zależności od województwa terminy ferii różnią się od siebie. W 2019 roku ferie w województwie małopolskim wypadają w styczniu, a w województwie pomorskim w drugiej połowie lutego.

TERMINY FERII ZIMOWYCH 2019 

Takie rozwiązanie nie jest przypadkowe! Ma na celu sprzyjać integracji dzieci wyjeżdżających na zimowiska, które na co dzień mieszkają w zupełnie różnych częściach Polski.

Ferie zimowe na pomorzu 2019

Ferie w górach

Tatry, Pieniny i Sudety to piękne i warte odwiedzenia tereny. W naszej opinii jednak zimową stolicą dla narciarzy okazuje się Beskid Śląski. Trasy narciarskie w Beskidach każdego roku otwierają się na turystów. Zarówno doświadczeni, jak i początkujący narciarze mogą poczuć tutaj smak zimowego szaleństwa. W górach znajdzie się miejsce zarówno dla amatorów pieszych wycieczek, siturowców czy snowboardzistów.

Wszystkim odwiedzającym urokliwy Szczyrk – nie tylko podczas ferii zimowych – polecamy trasy wokół CKiR Orle Gniazdo. Zimą szczególnie godna uwagi jest trasa skiturowa, prowadząca przez Beskid Sport Arenę, Przełęcz Salmopolską, Malinowską Skałę oraz małe Skrzyczne.

Trasa skiturowa w Szczyrku wokół Orlego Gniazda

TRASA SKITUROWA WOKÓŁ CKiR

Trasa dostępna również w aplikacji Traseo.

W Szczyrku organizowane są także darmowe wyjścia skiturowe. Odbywają się w każdą sobotę, aż do końca marca 2019! Ponadto narciarze mogą korzystać z wielu stoków dzięki wspólnej karcie skipass, a na wszystkich podróżnych oraz mieszkańców miasta czeka darmowy skibus.

HARMONOGRAM SKITUROWY
TRASY NARCIARSKIE
SKIPASS SZCZYRK
DARMOWY SKIBUS

Zima w Beskidach

Niezależnie od tego, czy jako kierunek ferii obierzesz Wisłę, Ustroń, Bielsko-Białą czy Brenną, w każdym miejscu w Beskidach zimą odbywa się mnóstwo fantastycznych wydarzeń. Fani narciarstwa z pewnością nie mogą przegapić Winter Game Szczyrk 2019 oraz 8 Pucharu Reksia. Na zaprawionych w bojach biegaczy czeka Zamieć 24h na Skrzyczne. Zawodnicy MTB nie mogą przegapić Beskidy FAT BIKE challenge 2019. Natomiast każdy, kto lubi świetną zabawę niepowiązaną z aktywnością fizyczną może uczestniczyć w 51 Rajdzie Chłopskim w Rajczy lub podziwiać stare motocykle podczas Zimowego wjazdu na Równicę.

zima w Beskidach