alarm przeciwpowodziowy. zrodlo UM BB

Alarm przeciwpowodziowy w Bielsku-Białej!

W związku z trwającymi od wczoraj intensywnymi opadami deszczu Prezydent Bielska-Białej o godz. 8:30 ogłosił alarm przeciwpowodziowy, który obowiązuje na terenie całego miasta.

Od rana w Ratuszu już dwukrotnie obradował sztab kryzysowy, którego członkowie przedstawiali Prezydentowi aktualną sytuację w mieście oraz podejmowali decyzje co do koniecznych działań, mających na celu ochronę mieszkańców i ich mienia.

Najtrudniejsza sytuacja panuje obecnie w rejonie ulic: Słowackiego, Nad Potokiem, Wyzwolenia w Hałcnowie i Kromparek w Komorowicach.

Przy ul. Konwojowej strażacy zabezpieczają zalewane przez wodę hale znajdującego się tam zakładu. W sumie od wczoraj Straż Pożarna podjęła już blisko 200 interwencji w Bielsku-Białej.

Trudna sytuacja panuje także na drogach. Problemy z przejezdnością występują m.in. na ulicach: Bestwińskiej, Bystrzańskiej i Trakcyjnej.

Od wczoraj do zabezpieczenia posesji w mieście wydanych zostało już ponad 1300 worków z piaskiem.

W sytuacji zagrożenia należy kontaktować się ze Strażą Pożarną pod numerem 998 lub z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego pod numerem 33 4971 646.

Na terenie miasta cały czas pracują trzy ekipy Miejskiego Zarządu Dróg, które zajmują się udrażnianiem przepustów oraz cztery zespoły Aquy, udrażniające kanalizację.

Rzeka Wapienica – 23.05.2019

Źródło filmu: Mapa Wydarzeń – Beskidy

Źródło treści i zdjęć: https://bielsko-biala.pl/aktualnosc-6343-alarm_przeciwpowodziowy.html