wypozyczalnie-rowerow-beskidy-mtb

Wypożyczalnie rowerów w Beskidach

Beskidy to wspaniała destynacja dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Jednak góry to nie tylko miejsce na piesze wycieczki i narty. Góry to również świetny kierunek dla rowerzystów i kolarzy!

 

Rekreacja czy MTB?

Kolarstwo górskie (MTB – mountain biking) to forma kolarstwa uprawianego za pomocą rowerów górskich, których konstrukcja umożliwia poruszanie się w trudnym terenie. Dyscyplina ta jest popularnym sposobem na spędzanie wolnego czasu, zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów.

Jednak Beskidy to także miejsce dla rowerzystów, którzy mogą wybrać się na rodzinną wycieczkę w niedzielne popołudnie.

Górskie miejscowości oferują mnóstwo tras rowerowych – mniej lub bardziej zaawansowanych. Spośród tras rowerowych w Beskidach warto wyróżnić te prowadzące od Orlego Gniazda w Szczyrku. Pokonując trasy można podziwiać pasmo Skrzycznego oraz pasmo Beskidu Żywieckiego.

TRASY ROWEROWE SZCZYRK
Wypożyczalnie rowerów w Beskidach

Wybierając się w Beskidy, na przykład na weekend majowy w 2019 roku, nawet nie musimy brać ze sobą sprzętu. Brak roweru nie stanowi też przeszkody jeśli chcemy spróbować swoich sił w MTB w mniej lub bardziej ekstremalnych warunkach. W Beskidach działa wiele wypożyczalni rowerów oferujących zróżnicowane modele rowerów oraz niezbędne akcesoria.
Będąc w Szczyrku warto skorzystać z największej i najlepszej wypożyczalni rowerów  powstałej w wyniku współpracy CKiR Orle Gniazdo i BSA.

Oferta wynajmu rowerów obejmuje m.in.: rowery elektryczne Haibike SDURO FullSeven 5.0, górskie rowery elektryczne Haibike SDURO HardSeven 3.5 i 5.0, damskie rowery elektryczne Haibike SDURO HardLife 3.5 czy rowery dla najmłodszych sportowców Haibike SEET Greedy 16″ i 20″.