weekend-majowy-2019-inspiracje

Weekend majowy 2019

Weekend majowy to wspaniały czas na organizowanie wyjazdów. Dni stają się cieplejsze, a zieleń rozkwita dookoła – warto zatem chwytać okazję i naładować akumulatory.

 

Majówka 2019 | Terminy

Na długość weekendu majowego wpływa oczywiście jeden, podstawowy czynnik – kiedy wypadają dni wolne. W tym roku 1 maja, czyli Narodowe Święto Pracy wypada w środę, a Święto Konstytucji 3 Maja wypada w piątek. Oznacza to, że wystarczy wziąć 1 dzień urlopu, by móc cieszyć się małymi, pięciodniowymi wakacjami. Jeśli ktoś skusi się na 3 dni urlopu, to długi weekend potrwa aż 9 dni!

Gdzie na majówkę  2019?

Polacy coraz częściej wyjeżdżają na majówkę. Popularność zdobywają kierunki zagraniczne, takie jak Chorwacja czy Albania. Dla wielu majówkowy wyjazd jest jednocześnie wyjazdem wakacyjnym, dlatego korzystamy w pełni z możliwości. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się oczywiście turystyczne miejscowości w naszym kraju. Maj to moment w którym warto wybrać się nad Bałtyk – pogoda sprzyja spacerom po plaży, a ilośc turystów nie jest jeszcze tak wielka.

Można pokusić się o stwierdzeniem, że kierunkiem uniwersalnym w Polsce są góry. Niezależnie od pory roku w Tatrach zawsze jest tłoczno! Nikogo to oczywiście nie dziwi, ponieważ to piękne miejsce pełne walorów zarówno przyrodniczych, jak i czysto turystycznych. Alternatywą dla Tatr stają się Beskidy. Choć również cieszą się zainteresowanie turystów, jest ich tutaj znacznie mniej niż w Tatrach.

wschod-slonca-w-gorach-majowka-2019

Majówka w Beskidach

Wybierając miejsce na majówkę zwracamy uwagę na atrakcje turystyczne. W Beskidach, jak to w górach, są to przede wszystkim wspaniałe górskie szczyty. Pierwszą pozycję na liście miejsc, które musisz zobaczyć niezależnie od pogody w Beskidach jest Skrzyczne. Na górę prowadzą liczne szlaki turystyczne, w tym ORLA Pętla wiodącą przez Kotarz, Salmopol i Małe Skrzyczne. Na szczycie czeka na nas Schronisko PTTK oraz wspaniałe widoki.

Majówka to idealny moment na rozpoczęcie sezonu kolarskiego, dlatego w Szczyrku warto zwrócić uwagę także na szlaki rowerowe. Kolarstwo górskie to wymagający sport, który zdecydowanie uzależnia. Na osoby, które nigdy nie próbowały i nie posiadają profesjonalnego sprzętu, w Beskidach czekają wypożyczalnie rowerów.

TRASY ROWEROWE BESKIDY
ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Beskidy to góry dla każdego, dlatego śmiało można je uznać za miejsce na idealny wyjazd z dziećmi.

BESKID ŚLĄSKI Z DZIECKIEM

Wybierając się w góry, nie tylko podczas majówki 2019, należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu i zabraniu ze sobą niezbędnych rzeczy, takich jak wygodne obuwie oraz mapy turystyczne.

szlaki-turystyczne-w-beskidach

Noclegi na majówkę w Beskidach!

Booking.com