Tydzien Kultury Beskidzkiej 2019

Tydzień Kultury Beskidzkiej

W 2019 roku odbędzie się 56. Tydzień Kultury Beskidzkiej. To jedno z najważniejszych, o ile nie najważniejsze, wydarzanie mające miejsce każdego roku w Beskidach. To wyjątkowy czas, w którym w wielu miejscowościach organizowane są liczne imprezy, koncerty czy wystawy.

Tydzień Kultury Beskidzkiej (TKB) jest fantastycznym sposobem promowania kultury i tradycji. TKB to impreza o charakterze folklorystycznym uważana za największą w kraju i jedną z największych tego typu na świecie. Podczas wyjątkowego tygodnia na przełomie lipca i sierpnia turyści i mieszkańcy mogą uczestniczyć w występach zespołów pieśni i tańca z kilkunastu państw na różnych kontynentach, obejrzeć tysiące tancerzy, śpiewaków i muzyków.  W tym czasie koncerty na plenerowych estradach odbywają się równocześnie w kilku miejscowościach przez kolejnych 9 dni.

Zespoły występujące podczas TKB biorą także udział w dwóch imprezach konkursowych: Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu i Międzynarodowych Spotkaniach Folklorystycznych. Przedsięwzięciu towarzyszy wiele dodatkowych imprez, takich jak uliczne korowody, wystawy i kiermasze. Impreza odbywa się niezależnie od tego, jaka jest pogoda w Szczyrku, Żywcu czy Wiśle. Nic nie jest w stanie przerwać dobrej atmosfery panującej wśród uczestników.

Organizatorami Tygodnia Kultury Beskidzkiej są: Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej, samorządy Wisły, Szczyrku, Żywca, Makowa Podhalańskiego, Oświęcimia, Istebnej i Ujsół oraz Koło Miejscowe PZKO w Jabłonkowie.

Tydzień Kultury Beskidzkiej 2019 odbędzie się w terminie 27.07-04.08.2019.

Bądź na bieżąco i już dziś zarezerwuj nocleg na 56. Tydzień Kultury Beskidzkiej!

Booking.com

56. Tydzień Kultury Beskidzkiej