familijna trasa rowerowa skolnity wisła wakacje 2019

Zielonym Zygzak na Skolnitym już otwarty!

W niedzielę 7 lipca odbyło się otwarcie pierwszej familijnej trasy rowerowej na Skolnitym. Jak wspominał prezes stacji Janusz Tyszkowski, kolej linowa od początku swojej działalności zamierzała otworzyć się latem na rowerzystów, jednak budowa profesjonalnych tras rowerowych stała się możliwa dopiero dzięki wejściu do Grupy Pingwina.

Z okazji jej otwarcia przewidziano darmowy wjazd z rowerem oraz można było przetestować rowery Merida. Promocja przyciągnęła całe rodziny. Małe dzieciaki szalały na placu zabaw, oraz próbowały swoich sił na rowerkach biegowych Puky, a większe dzieci bawiły się jazdą razem z rodzicami na Zielonym Zygzaku.

Trasa zebrała ogrom pozytywnych opinii, podczas rozmowy z budowniczymi, Mateuszem Kataną i Marcinem Rybczyńskim z Southern Gravity Company usłyszeć można było o dalszych planach inwestora. Póki co na Skolnitym przewidziane są jeszcze dwie trasy: niebieska, około 3 kilometrów długości, trudniejsza, dla średnio zaawansowanych, oraz czerwona dla zaawansowanych. Załoga Skolnity Ski & Bike opowiadała o wielu zmianach na lepsze np. o powiększeniu parkingów pod kątem stacji narciarskiej, zmianie kąta natarcia drogi dojazdowej, czy budowie karczmy na górnej stacji kolei.

Po godzinie 13.00 nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi. Honory czynił burmistrz miasta Wisła Tomasz Bujok, prezes Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego Wisła Zbigniew Wuwer oraz prezes stacji. Ku zdziwieniu zgromadzonych pierwszą osobą, która przejechała Zielonego Zygzaka był burmistrz miasta! Gospodarz wykazał się ogromnym dystansem i poczuciem humoru ponieważ przejechał trasę w białej koszuli i butach od garnituru. Sam wypowiadał się na temat inwestycji na Skolnitym w samych superlatywach:
„Serdecznie gratuluję konkretnych działań i efektów. Widać, że Skolnity zmienia się z dnia na dzień, staje się górą pełną atrakcji i wykorzystuje swój potencjał i zadba o to aby mieszkańcy i turyści się tutaj nie nudzili. Trzymam kciuki za dalszy rozwój”

Nie obyło się bez konkursów z nagrodami, popcornu dla dzieci i voucherów zniżkowych na kolejne wizyty w Skolnity Ski & Bike. To był dobry dzień podczas którego nuda się nie udała!