Orle gniazdo w szczyrku - widok na skrzyczne

Skrzyczne

Skrzyczne to najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego (1 257 m n.p.m.). Widok na górę możemy podziwiać nie tylko w Szczyrku i Bielsku-Białej, ale także w bardziej oddalonych miejscowościach takich jak Goczałkowice-Zdrój oraz innych terenach wokół Pszczyny.

Charakterystycznym elementem Skrzycznego jest 87-metrowy maszt RTV. Na szczycie czeka na nas także Schronisko PTTK Skrzyczne otwarte w 1933 roku.

Skrzyczne to idealne miejsce przyciągające rodziny z dziećmi, wycieczki szkolne oraz prawdziwych miłośników górskich wycieczek. Na szczyt prowadzą zarówno szlaki turystyczne, jak i kolejka linowa. Kolej linowa na Skrzyczne była pierwszą w Polsce koleją krzesełkową. Aktualnie zmodernizowana kolej jest jedną z najnowocześniejszych i największych atrakcji Szczyrku. Turyści korzystający z dwuodcinkowej, 4-osobowej kolei mogą podziwiać zapierające dech w piersiach widoki.

Szlaki prowadzące na Skrzyczne są naprawdę zróżnicowane. Jeśli lubimy dłuższe trasy warto dostać się na Skrzyczne polecaną przez nas ORLĄ Pętlę wiodącą przez Kotarz, Salmopol, Małe Skrzyczne.

ORLA PĘTLA 

Niezależnie od pory roku i tego, jaka panuje pogoda w Szczyrku – Skrzyczne to miejsce, które warto mieć na uwadze. Dla tych, którzy wolą góry zimą Skrzyczne stwarza wspaniałe możliwości do jazdy na nartach oraz snowboardzie.

TRASY NARCIARSKIE W SZCZYRKU 

Jeśli planujemy dłuższy pobyt w Szczyrku warto zatrzymać się w Centrum Kongresów i Reakreacji Orle Gniazdo – z tarasu widokowego w obiekcie rozpościera się fenomenalny widok na Skrzyczne.

SZLAKI WOKÓŁ CKiR

Więcej o Szczyrku przeczytaj na Victumania.pl

SZCZYRK - SIŁA ENERGII