puchar-reksia-bielsko-biala-foto-smoleros

Puchar Reksia w Bielsku-Białej

Piękna zima za oknem i zbliżające się ferie to niekwestionowane powody, dla których warto wybrać się w Beskidy. Kolejnym z nich jest Reksio, który powróci do Bielska-Białej w lutym – wszystko za sprawą Pucharu Reksia odbywającego się na stoku Dębowiec już od 8 lat!

 

Puchar Reksia to wspaniała impreza narciarska, w której udział mogą brać dzieci i młodzież do 13-go roku życia, niezależnie od poziomu zaawansowania jazdy na nartach. Bez względu na to, czy jest się amatorem, czy trenuje zawodowo – tutaj każdy może spróbować swoich sił.

Jak czytamy na stronie organizatora: „Puchar Reksia to impreza, która ma na celu propagowanie idei sportów zimowych, integracji społeczności narciarskiej, idei fair play oraz hartowania sportowego ducha najmłodszych. To impreza na stałe wpisana do kalendarza imprez Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.”

Puchar Reksia 2019

Tegoroczna, 8 edycja Pucharu Reksia zostanie rozegrana w dwóch miejscach. 3-go lutego u podnóża Szyndzielni na wspomnianym wcześniej stoku Dębowca oraz 17-go marca na Stoku przy Hotelu Bania w Białce Tatrzańskiej. To wspaniała impreza dla dzieci i ich rodzin – oczywiście w towarzystwie sympatycznego Reksia – pieska stworzonego przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

Na tych, którzy nie mogą być w tym czasie w Beskidzie Śląskim przez cały sezon czekają inne atrakcje oraz kilometry fantastycznie przygotowanych tras narciarskich.

TRASY NARCIARSKIE W SZCZYRKU
TRASY NARCIARSKIE W WIŚLE
TRASY BIEGOWE NA KUBALONCE

Źródło informacji: www.pucharreksia.pl
Źródło zdjęcia: www.instagram.com/smoleros