uzdrowisko-ustron-2019

Najlepsze sanatoria w Polsce

Sanatoria – inaczej uzdrowiska – to zakłady lecznictwa bazujące na wykorzystaniu potencjału danego terenu. W swej działalności placówki sanatoryjne wykorzystują zarówno walory rekreacyjne i przyrodnicze, jak i te naturalne. Zaliczamy do nich przede wszystkim wody mineralne i termalne, borowinę, ozon, sole mineralne oraz wszystkie inne czynniki biofizyczne środowiska mogące działać korzystnie na nasz organizm.

 

Najlepsze Sanatoria w Polsce

Kojarzymy je przede wszystkim z uśmiechniętymi emerytami, jednak sanatoria mają na celu służyć wszystkim osobom przewlekle chorym, rekonwalescentom lub tym, którzy wymagają rehabilitacji. Tego typu ośrodki zlokalizowane są w wielu regionach naszego kraju – na południu Polski popularne są przede wszystkim Uzdrowisko w Goczałkowicach-Zdroju oraz Uzdrowisko w Ustroniu.

Ustroń jako miasto uzdrowiskowe posiada ponad 200 letnią historię. Obecnie to miejsce o międzynarodowej renomie, w którym znajduje się wiele sanatoriów, ośrodków rehabilitacyjnych oraz ośrodków spa. Na szczególną uwagę zasługują tam solanki i borowiny należące do najlepszych w Polsce. Uzdrowisko Ustroń ma jeszcze jedną przewagę nad wszystkimi sanatoriami w Polsce – jest nią unikatowe położenie tego miejsca. Niezwykła architektura Zawodzia została przedstawiona w filmie dokumentalnym pt.: „Uzdrowisko. Architektura Zawodzia”.

Kiedy jechać do sanatorium w 2019 roku?

Okazuje się, że każda pora roku może być dobra – zimą w górach jest równie pięknie jak latem. Na kuracjuszy odwiedzających Ustroń poza samymi zabiegami czeka także wiele atrakcji. Bogactwo górskich szlaków oraz ciekawych miejsce czyni wyjazd do sanatorium jeszcze bardziej relaksującym i wartościowym. Będąc w mieście warto wybrać się na wycieczkę na pobliską Równicę i Czantorię oraz spróbować swoich sił na szlakach turystycznych w Szczyrku.

Najwięcej kuracjuszy spotkamy w Ustroniu oczywiście latem. Każdego roku w czerwcu w mieście organizowane jest oficjalne Otwarcie Sezonu Uzdrowiskowego, któremu towarzyszą liczne atrakcje i koncerty.

 

Ciekawostka

W jednym z ustrońskich uzdrowisk (Sanatorium Równica) w grudniu 2018 roku rozpoczęto przygotowania nowego programu telewizyjnego, który będzie emitowany w Telewizji Polskiej. Reality show zatytułowane „Sanatorium Miłości” ma dotyczyć życia seniorów spędzających czas w uzdrowisku i poruszać kwestie związane ze zdrowiem, edukacją oraz sanatoryjnymi rozrywkami, takimi jak popularne dancingi.

Gospodarzem programu będzie znana z programu „Rolnik Szuka Żony” Marta Manowska. Premiera już w styczniu 2019!

Źródło informacji oraz zdjęć: www.ustron.pl