miejsca-na-wakacje-z-dziecmi

Miejsca na wakacje z dziećmi

Tylko rodzice wiedzą jakiego przygotowania wymaga organizacja wakacyjnego wyjazdu w towarzystwie swoich pociech. Dla jednych wyjazd z dziećmi to bułka z masłem, dla innych ograniczenie wiążące ręce.

Wakacje z dziećmi

Częstym kryterium stawianym przez rodziców, szczególnie gdy pociecha jest jeszcze malutka, staje się odległość. Boimy się dalekich podróży, ponieważ nigdy nie jesteśmy przewidzieć reakcji dziecka. Młodzi rodzice często decydują się na wyjazdy nad Bałtyk ze względu na morskie powietrze nasycone jodem. Korzystny klimat ma na celu wpływać na zdrowie i poprawę odporności dziecka.

Ważnym aspektem jest oczywiście infrastruktura miejsca, jednak wbrew obawom wielu matek fantastycznym miejscem na wakacje z dzieckiem są także góry. Nie musimy wybierać się w zatłoczone tatry, ale postawić na mniej utarte szlaki na przykład w Beskidzie Śląskim. Ciekawym miejscem jest Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu będący jedną z ciekawszych atrakcji śląska.

Beskid Śląski z dzieckiem

Planowanie wyjazdu z dziećmi

Planując wyjazdy – czy to po Polsce, czy te zagraniczne – bez najmniejszego problemu znajdziemy bazy noclegowe dostosowane do przyjmowania mniejszych gości. Choć niektóre zagraniczne hotele zamykają się na przyjmowanie dzieci do 16-go roku życia, w większości powinniśmy znaleźć odpowiednią infrastrukturę, bardziej wymagające menu czy place zabaw.

Gdzie na wakacje w 2019 roku