Booking.com

SZLAKI TURYSTYCZNE BESKIDY

Szlaki turystyczne to oznaczone specjalnymi symbolami trasy, które nakierowują na właściwą drogę i pozwalają dotrzeć do najważniejszych miejsc w danym regionie.
Wyjeżdżając w góry, planując pieszą wędrówkę czy przejażdżkę rowerową wybieramy trasę ze względu na interesujący nas cel, oznaczenie szlaków turystycznych oraz sposób poruszania się.
Szlaki turystyczne w górach dzielimy na pisze, rowerowe oraz narciarskie/ skiturowe - wszystkie najciekawsze i najlepsze dostępne są na stronie beskidy.mapawydarzen.pl.

BESKID ŚLĄSKI & BESKID ŻYWIECKI

TOP SZLAKI TURYSTYCZNE W BESKIDACH

Babia Góra z Przełęczy Krowiarki - Kliknij tutaj

Klimczok z Przełęczy Karkoszczonka - Kliknij tutaj

OZNACZENIA SZLAKÓW TURYSTYCZNYCH

Kolory szlaków górskich nie oznaczają stopnia trudności. W przypadku szlaków pieszych kolory oznaczeń związane są z długością oraz znaczeniem szlaku.

OZNACZENIA SZLAKÓW PIESZYCHH PTTK

  • KOLOR CZARNY - Krótki szlak dojściowy, na którego trasie próżno liczyć na atrakcyjne miejsca
  • KOLOR CZERWONY - Szlak główny, w górach zazwyczaj prowadzi przez najwyższe punkty pasma
  • KOLOR NIEBIESKI - Szlak dalekobieżny
  • KOLOR ZIELONY - Szlak doprowadzający do charakterystycznych miejsc
  • KOLOR ŻÓŁTY - Szlak łącznikowy, czasem także dojściowy

Klasyfikacja kolorów odzwierciedlająca kolor trasy jako poziom jej trudności stosowana jest w odniesieniu do szlaków narciarskich, gdzie:

  • KOLOR ZIELONY - Trasa łatwa
  • KOLOR CZARNY - Trasa bardzo trudna

Oznaczenia te są umowne. Szlaki turystyczne znakowane są zarówno przez PTTK, jak i przez gminy i zarządy parków krajobrazowych, w związku z czym mogą pojawiać się rozbieżności.
Ponadto na szlakach pojawiają się także inne, istotne oznaczenia, takie jak tabliczki kierunkowe i informacyjne z opisem szlaku lub z czasem przejścia.