dogtrekking zawody i informacje o sporcie

DogTrekking w górach i nie tylko!

DogTrekking to forma aktywności ciesząca się ogromną popularnością. Charakteryzuje się biegiem lub szybkim spacerem z psem, który za pomocą specjalnej linki jest przypięty do właściciela.

Na czym polega dogtrekking?

Jeśli codziennie wychodzisz na spacer ze swoim pupilem jesteś na dobrej drodze, by przejść do uprawiania nowoczesnej dyscypliny sportowej. Ta forma aktywności nie wymaga specjalnego przygotowania ani szczególnych umiejętności, poza umiejętnością czytania mapy, jeśli wybieramy się w nieznany dotąd teren. Nie musimy od razu startować w zawodach, ważny jest bowiem sam fakt, że w energiczny sposób spędzamy czas z naszym psem. Z każdym kolejnym dniem możemy wydłużać czas trwania treningu. Już po kilku wyjściach zauważymy znaczącą poprawę kondycji fizycznej nie tylko nas samych, ale i naszego podopiecznego.

zawody dogtrekking 2019

Gdzie najlepiej uprawiać dogtrekking?

Nie istnieje jedno, idealne miejsce do uprawiania dogtrekkingu. By nie narażać stawów należy jednak unikać asfaltowych dróg. Możemy trenować zarówno w lesie, jak i w górach. Dogtrekking w Beskidach będzie o wiele przyjemniejszy niż w zatłoczonym miejskim parku. Podczas uprawiania sportu, tak samo jak i w życiu, warto wyznaczać sobie cele, dlatego zaczynając od małych dystansów po płaskim terenie, dlaczego nie wyznaczyć sobie celu, by za kilka miesięcy przebiec z mapą w ręku po górskim szlaku?

dogtrekking w górach - zawody sportowe z psem

O czym należy pamiętać podczas dogtrekkingu?

Jak przy każdej innej aktywności, tak i w dogtrekkingu warto mieć na uwadze odpowiednie nawodnienie organizmu. Musimy jednak zadbać nie tylko o wodę dla nas samych, ale również dla naszego psa. Ponadto nasze ubrania powinny być wygodne i dostosowane do warunków pogodowych, by czuć komfort i swobodę ruchów. Niezbędnym wyposażeniem są specjalne szelki dla psa, do których przypinamy łączącą nas z pupilem linkę. Jej drugi koniec mocujemy na pasie biodrowym.

czym jest dogtrekking - podstawowe wyposazenie

Zawody w dogtrekkingu

Kiedy wytrwale trenujemy i sprawia nam to przyjemność nadchodzi pora na start w zawodach! Popularnym cyklem jest Puchar Polski w Dogtrekkingu, który odbywa się w wielu miejscach w kraju. Organizatorzy imprezy oficjalnie potwierdzili, że w tym roku Puchar Polski odbędzie się miejscowościach takich jak Lubliniec (13 kwietnia), Sanok (11 maja) oraz Szczawno-Zdrój (15 czerwca).

Planujesz udział w zawodach? Chcesz przekonać się, jak wygląda Puchar Polski w Dogtrekkingu? Nic nie stoi na przeszkodzie!

Booking.com

Liczymy na to, że tak jak w ubiegłym roku, tak i w tym – impreza odbędzie się także w Wiśle.

Puchar Polski w Dogtrekkingu

Źródło artykułu o dogtrekingu: VICTUMANIA.PL

Informacje dotyczące Pucharu Polski w Dogtrekkingu: www.dogtrekking.com