co-robic-w-gorach-kiedy-jest-brzydka-pogoda

Co robić w górach, kiedy jest brzydka pogoda?

Pogoda w górach może zmienić się w ułamku sekundy, dlatego planując wyjazd zawsze warto mieć na uwadze inne niż szlaki turystyczne atrakcje, które sprawdzą się również w deszczowe dni.

 

Hisztoria | Sztuka

Sprawdzonym sposobem na spędzenie czasu podczas kapryśnej pogody jest odwiedzanie muzeów. Choć dla tych, którzy cenią sobie jedynie aktywność na świeżym powietrzu może być to wariant średnio zachęcający, warto pomyśleć o tym, że przecież nie każde muzeum musi być nudne!

Gdy odwiedzamy Beskid Śląski, a nasze majówkowe czy wakacyjne plany wycieczek po górach zaczyna rujnować deszcz lub burza, rozważmy odwiedzenie atrakcji śląska takich jak:

 

Wydarzenia lokalne

Wydarzenia kulturalne rządzą się własnymi prawami. Są planowane z dużym wyprzedzeniem, dlatego nawet brzydka pogoda w Szczyrku czy w Wiśle nie jest w stanie popsuć zawodów MTB czy górskich maratonów. Nic nie jest w stanie przerwać też Tygodnia Kultury Beskidzkiej, który w 2019 roku odbędzie się już 56-ty raz!
Wszystko to w praktyce oznacza, że brzydka pogoda w górach stwarza możliwości, o których wcześniej nie myśleliśmy. Nie mając pojęcia o lokalnej sztuce możemy wziąć udział w organizowanym właśnie wernisażu. Możemy także spróbować tradycyjnych góralskich potraw podczas potańcówek odbywających się w lokalnych karczmach.
Wystarczy tylko sprawdzić KALENDARZ WYDARZEŃ , a odpowiedź na pytanie „co robi w górach, kiedy jest brzydka pogoda” pojawia się sama!