Schronisko_Chata_Wuja_Toma

Chata Wuja Toma

Chata Wuja Toma to fantastyczne miejsce na mapie Beskidów, położone na wysokości 736 m n.p.m.! Stylowa, drewniana chata góralska, urządzona w starej zagrodzie z 1918 r., znajduje się na Przełęczy Karkoszczonka. To zaledwie kilkanaście minut marszu od przystanku autobusowego w Szczyrku Biłej.

Chata to idealne miejsce zarówno dla okolicznych mieszkańców, jak i turystów – w dodatku niezależnie od wieku. Wszystko ze względu na fakt, że można tam wypocząć, zorganizować imprezy okolicznościowej, spotkania firmowe lub oczywiście wycieczki szkolne.

Fani pieszych wędrówek w letnie dni, gdy pogoda w Szczyrku sprzyja podziwianiu górskich krajobrazów mogą wybrać się do Chaty Wuja Toma licznymi ścieżkami prowadzącymi z miasta. Pierwszą wersją trasy jest przejście miejską, niebieską ścieżką spacerową -rozpoczynając przy CKiR Orle Gniazdo. Drogą św. Jakuba kierujemy się do przystanku Szczyrk Biła, a na skrzyżowaniu ulic Jagodowej i Jeżynowej oraz przystanku Szczyrk Biła, skręcamy w prawo w ul. Jagodową i kontynuujemy wędrówkę szlakiem św. Jakuba. W ten sposób dochodzimy do Chaty Wuja Toma, skąd później możemy wrócić do centrum Szczyrku lub kontynuować wędrówkę w stronę Kotarza.

 

Szczegółowy opis tras

SZLAKI TURYSTYCZNE SZCZYRK