beskid-slaski-widok-foto-miasto-wisla

Beskid Śląski | Atrakcje

Beskid Śląski to pasmo górskie stanowiące część Beskidów Zachodnich. Najwyższym szczytem Beskidu Śląskiego w Polsce jest Skrzyczne (1257 m n.p.m.), natomiast po czeskiej stronie najwyższa jest Czantoria Wielka (995 m n.p.m.).

Zasadniczo atrakcje Beskidu Śląskiego możemy podzielić na:

Atrakcje przyrodnicze

Beskid Śląski to mnogość szczytów górskich i różnorodnych szlaków turystycznych. Wspomniane wyżej Skrzyczne, Barania Góra, Klimczok, Czantoria czy Równica to jedne z najpopularniejszych szczytów w Polsce. Beskidy oferują turystom i mieszkańcom zapierające dech w piersiach widoki, mnóstwo zieleni, ciszę oraz spokój.

SZLAKI TURYSTYCZNE BESKIDY
Miejsca z tradycjami

Atrakcje Beskidu Śląskiego to jednocześnie atrakcje Górnego Śląska. Na wyróżnienie zasługują tu przede wszystkim miasta cechujące się wspaniałą historią, takie jak Cieszyn czy nie do końca związana z górami, a jednak pobliska Pszczyna.
Miejscem zasługującym na wyróżnienie jest oczywiście Bielsko-Biała. To właśnie w studiu filmowym w Bielsku-Białej narodził się Bolek i Lolek i to tutaj powstawał kultowy samochód Fiat 126 p. Na mapie ciekawych atrakcji znajduje się również słynący z koronki koniakowskiej Koniaków.

Wydarzenia kulturalne

Wbrew pozorom Beskidy to miejsce, w którym bardzo dużo się dzieje. Zimą królują tu sporty zimowe takie jak jazda na nartach czy chodzenie na biegówkach, by latem ustąpić na rzecz wydarzeń kulturalnych takich jak Dożynki czy Tydzień Kultury Beskidzkiej.

 

Planując wyjazd w Beskidy z dzieckiem – na przykład na wakacje w 2019 roku – można skorzystać też z atrakcji uwielbianych przez dzieciaki.

BESKID ŚLĄSKI Z DZIECKIEM